adine
18 دی 1401 - 12:25

نیروهای شرکتی امنیت شغلی ندارند/ این افراد باید تبدیل وضعیت شوند

نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: نیروهای شرکتی امنیت شغلی ندارند و لازم است با این افراد قرارداد کار معین منعقد شود تا طرف قرارداد دولت باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جواد نیک بین در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۸ دی) طی تذکر شفاهی اظهار داشت: در حال حاضر مجلس در حال بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت است و با توجه به اینکه رئیس جمهور قول داده بود نیروهای شرکتی حذف شوند، مجلس این طرح را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: بر اساس قانون، نیروهای شرکتی باید حذف شوند چرا که نیروهای شرکتی بعضاً تا ۲۰ سال در یک اداره کار می‌کنند اما تبدیل وضعیت نمی‌شوند و امنیت شغلی هم ندارند. با تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت، نیروهای شرکتی امنیت شغلی پیدا می‌کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروهای شرکتی باید تبدیل وضعیت شوند و لازم است با آنها قرارداد کار معین منعقد شود همچنین دولت باید کارانه آنها را پرداخت کند و این افراد باید طرف قرارداد دولت باشند.

نیک بین گفت: بعضی از شرکت‌ها پدر مردم را درآورده‌اند و انگار قانون برده داری است، ما به دنبال آن هستیم که با نیروهای شرکتی قرارداد کار معین منعقد شود و این افراد تبدیل وضعیت شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 962599