adine
31 شهریور 1401 - 14:27

تجدید بیعت کلاس اولی های مشهد با امام رضا(ع)

جمعی از دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی امروز، سال تحصیلی خود را با زیارت امام رضا(ع) آغاز کردند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس به نقل از آستان‌نیوز، مراسم آغاز سال تحصیلی 1401-1402 مقطع اول ابتدایی با نام «غنچه‌های رضوی» با حضور جمعی از نونهالان مشهدی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

خبرگزاری تسنیمبه نقل از آستان‌نیوز،در این مراسم که به همت اداره کل آموزش و پرورش استان و با مشارکت آستان قدس رضوی در رواق دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی برگزار شد، بیش از 300 نونهال مدارس ابتدایی سطح شهر مشهد حضور داشتند و برنامه‌هایی مانند اجرای گروه سرود گلدسته‌های حرم، همخوانی سرود سلام فرمانده توسط دانش آموزان و آشنایی با کرامات امام رضا(ع) برای آنها اجرا شد.

سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم گفت: 300 نفر از دانش‌آموزان کلاس اولی مشهدی به نمایندگی از دانش‌آموزان سراسر کشور، سال تحصیلی جدید را در فضایی سرشار از معنویت و در حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز کردند.

25هزار نوآموز کردستانی نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردند

25هزار نوآموز کردستانی نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردندتجربه مدرسه رفتن برای پیش‌دبستانی‌ها + تصاویر

تجربه مدرسه رفتن برای پیش‌دبستانی‌ها + تصاویرکلاس اولی‌ها امروز به مدرسه رفتند

کلاس اولی‌ها امروز به مدرسه رفتندوی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) ملقب به عالم آل محمد(ص) هستند، خطاب به حاضران گفت: فرصت همجواری با این امام همام را غنیمت بشمار‌ید، با امام رئوف ارتباط دلی و قلبی برقرار کنید و از حضرت برای پیشرفت در تحصیل و دستیابی به آینده‌ای درخشان کمک بخواهید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: حرم مطهر امام رضا(ع) بهترین مکان برای شروع سال تحصیلی شما است چرا که می‌توانید با این شروع معنوی، با عنایت امام رئوف و البته تلاش‌های خود به بهترین مقام‌های علمی و معنوی دست یابید و جامعه ایران به شما افتخار خواهد کرد.

اهدای هدایای فرهنگی و متبرک به دانش‌آموزان با هدف آشنایی بیشتر این نونهالان با سیره رضوی، پایان‌بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751778