adine
03 اسفند 1401 - 19:33

بیشترین دغدغه مجلس خبرگان معیشت مردم است

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری گفت: بیشترین دغدغه مجلس خبرگان معیشت مردم است و از مسولان محترم مطالبه می کند تا به معیشت مردم رسیدگی کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری که عصر امروز (چهارشنبه ۳ اسفند) برگزار شد، به تشریح برنامه‌های یازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری پرداخت و اظهار کرد: این دوره از اجلاسیه مجلس خبرگان انتخابات هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان را داشتیم که طبق قانون باید دو سال یکبار انجام شود. به حمدلله این کار انجام شد و اعضای هیأت رییسه و کمیسیون ها انتخاب شدند.

وی افزود: تنها اختلاف و تفاوتی که این انتخابات با انتخابات گذشته داشت این بود که آیت الله موحدی کرمانی نایب رییس دوم مجلس خبرگان به دلیل کهولت سن جابجا شدند و بجای ایشان آیت الله حسینی بوشهری انتخاب شد. آقای حسینی بوشهری کارپرداز فرهنگی بودند که به جای ایشان نیز آیت الله اراکی را به عنوان کارپرداز فرهنگی انتخاب کردیم.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما دو مهمان ویژه در این اجلاسیه داشتیم. مهمان روز اول سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس بودند که به جای شهید حاج قاسم آمده بودند.سردار قاآنی گزارش جامعی از اقتدار ایران و انفعال آمریکا در منطقه ارایه کرد که یک جلوه انفعالی آمریکا، حمایت از اغتشاشات اخیر بود. مثل روز روشن است که آمریکا و رژیم صهیونیستی از صحنه گردانان حوادث اخیر کشور بودند. گروهک های منفور ملت، سلطنت طلبان جبار و شکنجه گر و روسیاه و جلاد طاغوت بعد از چهل سال باز هم ماهیت خود را نشان دادند.

خاتمی خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی گفت: واضح است که ساقط کردن جمهوری اسلامی، خواب و خیال است که این ها با آن دلخوش هستند و  آرزوی آن ها آرزوی خامی است که فکر می کنند مردم حکومت سیاه سلطنت طلبان را که با انواع جنایات همراه بود فراموش می کنند. 

وی تصریح کرد:نسل پژوهشگر ما بدانند که غرب در مبارزه با تروریسم دروغ میگوید. اگر دروغ نمیگفت جنایتکاران آدم کش به این ها میدان نمی‌دادند و این ها حامی تروریست هستند. 

خاتمی بیان کرد: در این اجلاس و بیانیه پایانی از ملت بزرگ ایران به دلیل حضور میلیونی در ۲۲ بهمن تشکر و قدردانی شد. مردم غیور و ولایت مدار حمایت جانانه خود را از جمهوری اسلامی نشان دادند و جهانیان را خیره کردند. انگیزه مردم عزیز ما در حضور در ۲۲ بهمن نفرت از اغتشاشگران بود.

وی در ادامه به حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی اشاره کرد و گفت: بیشترین دغدغه مجلس خبرگان معیشت مردم است و از مسولان محترم مطالبه میکند تا به معیشت مردم رسیدگی کنند. یک از مشکلات ما عدم نظارت بر بازار است. مطالبه ما این است که اگر همین گرانی را نظارت کنند، افسارگسیخته نمی شود.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری به دغدغه دیگر مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: دغدغه دیگر مجلس خبرگان  مسائل فرهنگی و مسئله حجاب است.  از رییس جمهور می‌خواهیم تا برای مسئله فرهنگی علاجی کند. برخی خواستند موضوع حجاب را امنیتی کرده و جامعه را بار دیگر دچار اغتشاش کنند. حجاب حریم دین و اهل بیت است اما برخی این حریم را رعایت نمی‌کنند‌.

خاتمی در پایان گفت: در این اجلاسیه از عفو گسترده محکومان ومتهمان حوادث اخیر کشور توسط رهبر معظم انقلاب تقدیر و تشکر شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1051200